День безпечного Інтернету – “Разом для найкращого Інтернету”

8 лютого 2022 року – День безпечного інтернету!

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів та користувачок.

Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Потрібно пам’ятати та дотримуватися правил безпечної поведінки у мережі.

  1. Захищайте свої дані. Використовуйте надійні паролі та не повідомляйте їх нікому. Не пишіть в Інтернеті дані, які можуть використати зловмисники: домашню адресу, номер мобільного тощо.
  2. Навчіться захищатися від вірусів. Надавайте перевагу офіційним сайтам, коли завантажуєте програми. Не відкривайте підозрілі листи, ніколи не переходьте за посиланням та не завантажуйте додатки з таких листів.
  3. Пам’ятайте! Коли ви розмістили інформацію в Інтернеті, ви втрачаєте над нею контроль. Видалення матеріалу та його копій практично неможливе. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.
  4. Пам’ятайте, що ваші профілі у соціальних мережах це ваше обличчя, і навіть якщо ваш профіль закритий, до нього завжди має доступ певне коло людей, які можуть розповсюдити чи не навмисно поділитися вашою інформацією.
  5. Перевіряйте! Ви маєте достеменно знати, кому надаєте інформацію, а також, як і з якою метою вона буде використана.
  6. Думайте! Чи варто розміщувати інформацію, якщо ви не знаєте, як її використають і чи це не зашкодить вам чи близьким?

Перед публікацією інформації в мережі, пам’ятайте правило 4Б від Олени Черних: інформація, опублікована у відкритому доступі онлайн, може стати доступною: Будь-де, Будь-кому, Будь-коли, і, на жаль, може бути використана з будь-якою метою.

Дізнатися більше про безпеку в Інтернеті можна за посиланнями: https://sites.google.com/view/ippobuksid2021?fbclid=IwAR2eCGTuAHjJpJdJ36CavetOag_j8aPWU7GcoIo78eC04Wfm–O9xUTu81U

та https://betterinternetcentre.org/?page_id=30

Підвищуйте свої знання з безпеки в Інтернеті!

0 0 голосів
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі